WebCorporation Tvorba www stránky a grafikywww.webcorporation.sk


“Byty pre normálnych ľudí, za normálne ceny” (Byvyserv)
“Byt v prírode” (Prospecta group)
“Rodinný dom aj s pozemkom za cenu bytu” (MSRK)
“Jedinečné bývanie” (Trenčianska Riviéra)
“Dobrého nebýva veľa” (Corint Real)
“Komfortné bývanie, na ktoré si rýchlo zvyknete” (Arkádia TN)
“Kvalitné mestské individuálne bývanie” (SiLKO DOM)
“Byt, na ktorý ste čakali” (DAPA bývanie)
“Najlepšia lokalita na bývanie” (Villa Park)

Milí Trenčania,

poznáte tieto slogany? Áno, sú to tie, ktorými sa investori a developeri v Trenčíne a okolí najčastejšie obracajú na svojich potenciálnych zákazníkov.
Realitný trh na Slovensku sa však v minulom roku z týždňa na týždeň zmenil. Namiesto trhu predávajúceho, kde klienti stáli v radoch a počúvali na jednoduché marketingové posolstvá, tu máme zrazu trh kupujúceho, ktorý si vyberá, váha a žiada si, aby ho niekto presvedčil. Platí to najmä pre bytový trh, ale čoraz viac aj pre komerčné nehnuteľnosti. Ako sa s týmto faktom vyrovnáva ponuka a dopyt realít v trenčianskom regióne, máte denne možnosť vidieť na vlastné oči. Že sa stále niečo nové deje, je jednoducho neprehliadnuteľné. K Vašej informovanosti by malo prispieť aj ďalšie vydanie katalógu TRENČÍN REALITY 2009 jar.

Milióny na trenčiansky most sú na ceste · Trenčianska fabrika na monitory má stáť 200 miliónov eur · Referendum o Auparku má byť v lete · Aupark v Trenčíne chcú stavať už budúci rok. Napriek referendu. · Nový cintorín možno o dva roky · Stránka o železnici nefunguje, Trenčín pripravuje novú...

Toto sú názvy článkov a zároveň témy o Trenčíne, ktoré majú vždy veľký ohlas medzi obyvateľmi nášho mesta. Mestský úrad pripravuje „jednotnú formu prezentácie pre všetky nové projekty, ktoré sa pripravujú na území mesta, aby sa občania mohli ľahšie zorientovať“. Zatiaľ sú informácie dostupné na webovej stránke mesta v sekcii Pripravované investičné projekty.

... a ešte takéto správy vzbudzujú medzi Trenčanmi pozitívne nádeje:

“Kamarátske predaje majú skončiť

Parlament totiž prijal novelu zákona o majetku obcí, ktorý zmenšuje priestor na korupciu. Od júla sa obmedzí možnosť predať pozemky alebo budovy samosprávy bez verejnej súťaže alebo dražby. Priamy predaj podľa znaleckej ceny sa má týkať iba majetku za menej ako 40-tisíc eur (1,2 milióna korún). Zámery predať sa tiež musia zverejňovať na úradnej tabuli, na internete a v regionálnej tlači. Takéto pravidlá predstavujú výrazný posun v transparentnosti pri nakladaní s majetkom samosprávy. Za najvýznamnejšie pozitíva považujeme povinnosť zisťovať trhovú cenu predávaného majetku a organizovanie transparentných súťaží a dražieb. To by malo obmedziť priame predaje za „kamarátske“ ceny. Je to jedno z najdôležitejších protikorupčných opatrení v tomto roku - jedinou chybou je, že taký zákon nebol schválený už dávno. Obce a mestá mohli mať z predaja majetku oveľa vyššie príjmy, ako keď sa majetok predával netransparentne a bez súťaží. Podľa pravidiel Európskej únie sa totiž predaj pod cenu dá chápať aj ako narušenie rovností šancí medzi podnikateľmi a teda, ak predá samospráva majetok pod cenu, akoby daného podnikateľa dotovala.”Želáme Vám pekné čítanie.

realizačný tím katalógu
TRENČÍN REALITY 2009 jar